2022.gada 21.maijā Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā (LSPA) norisinājās Latvijas Tekvon-do (ITF) meistarsacīkstes.

foto autore N.Kuļika

Sacensībās piedalījās 3 vecuma grupu sportisti: bērni 8-10 gadi (U-11), kadeti 11-13 gadi (U-14) un juniori 14-16 gadi (U-17). Šajā gadā meistarsacīkstes spēja apvienot totālu, šo sporta veida praktizējušo, sporta klubu daudzumu, kas uz šodienu ir kā unikāls notikums.

Sacensību ģeogrāfija bija diezgan plaša. Ar trīs klubu piedalīšanos, “Tan-Gun”, “T.K.D.”, un “Taekwon-Do Līvāni” tika pārstāvēts Latgales reģions (Latgale). Vidzemes apkaimi (Vidzeme) pārstāvēja sporta klub “Ul-Ji” sportisti no Madonas, savukārt Rīgas reģionu (Pierīga) “Sonkal” klubs no Ikšķiles pilsētas. Vislielākā pārstāvniecība bija no galvaspilsētas Rīgas un tās pārstāvētie sporta klubi šajās sacensībās bija “AlexClub”, “Rīgas Lions” un “LTCS”.

Sacensību programma ietvēra 2 disciplīnas, “Tuļ” un “Sparring”. Sacensības “Tuļ” disciplīnā tradicionāli bija iedalītas pēc meistarības līmeņiem, kas tiek noteikti pēc jostas krāsas. Atsevišķi sacentās puiši un meitenes starp dzeltenajām un zaļajām, zilajām un sarkanajām, kā arī starp melnajām jostām. Par labākajiem sportistiem “Tuļ” sacensībās kļuva “LTCS” kluba sportisti, kuri izcīnīja zeltu gandrīz visās kategorijās.

Latvijas meistarsacīkstēs, klubu komandu sastāvā, dalību ņēma daži sportisti no Ukrainas, kuri uz doto brīdi atrodas Latvijā. Divas medaļas izcīnīja ukraiņu sportists Femi Ismatov, kurš pārstāvēju sporta klubu “Rīgas Lions”. Viņš spēja izcīnīt zeltu “Tuļ” disciplīnā starp dzeltenajām un zaļajām jostām (U-14), kā arī zelta medaļu sparinga (U-14) disciplīnā svara kategorijā līdz 34 kg.

Konkurence sparinga disciplīnā starp sporta klubiem bija daudz plašāka. Katrai komandai bija konkurētspējīgi sportisti un neskatoties uz viņu jauno vecumu, cīņas noritēja labā tehniskā līmenī.

“Sparring” disciplīnā 6 zelta medaļas izcīnīja sporta kluba “Rīgas Lions” sportisti, 5 zelta medaļas nonāca pie sporta kluba “LTCS” sportistiem, 3 zelta medaļas sporta klubam “Tan-Gun” un viens zelts sporta klubam “T.K.D.”. Tādā veidā, pēc sacensību rezultātiem tika noteikti 5 labākie sportisti: Andrejs Reimanis (LTCS, Rīga), Marks Aļeksejevs (LTCS, Rīga), Nastasja Kuļika (LTCS, Rīga), Staņislavs Tarnavskis (Rīgas Lions, Rīga) un Femi Ismatov (Rīgas Lions, Rīga). Apsveicam sportistus un trenerus ar lieliskiem rezultātiem!

LTF izsaka pateicību visiem sportistiem un viņu treneriem par ieguldīto darbu un dalību!

Ar sacensību protokoliem var iepazīties Latvijas Tekvon-do federācijas mājas lapā www.itf.lv/2022/

Saite uz sacensību tiešraidi:  www.itf.lv/LIVE/