Uzmanību mildronāts un sporta sacensības!

Kā informē Latvijas Antidopinga birojs, ar meldoniju saistīto nelabvēlīgo testu rezultātu skaits pēdējā laikā ir kļuvis biežāks. Latvijas Antidopinga birojs vērš uzmanību uz rakstu “Uzmanību – mildronāts un sporta sacensības!”.

Latvijas Tekvon-do federācija uzskata par svarīgu informēt saistībā ar šo jautājumu savus sportistus, trenerus, kā arī sportistu atbalsta personālu, tai skaitā viņu vecākus.

Pamatojoties uz 2022.gadā publicēto Aizliegto vielu un metožu sarakstu un to, ka no 2016.gada 1.janvāra aktīvā viela meldonijs (Mildronāts®, Mildronāts®, Meldonium Olainpharm®, Quaterin® u.c.) IR IEKĻAUTS aizlieto vielu un metožu sarakstā, Latvijas Antidopinga birojs atgādina, ka aktīvās vielas meldonija lietošana sportistiem bez atbilstošas ​​terapeitiskās atļaujas ir aizliegta!

Ja sportistam ir nepieciešams lietot, kādu sportā aizliegto vielu, kas iekļauta Aizliegto vielu un metožu sarakstā tad, sportistam nepieciešams pieteikties Terapeitiskās lietošanas atļaujai (TLA), balstoties uz ārsta uzstādīto diagnozi. Atļaujai iespējams pieteikties Latvijas Antidopinga birojā.

Latvijas Antidopinga birojs vērš uzmanību, ka, īstenojot “Īsta sporta” idejas – pielietojot pareizas treniņu un racionālas atpūtas metodes, ievērojot miega grafiku un pievēršot uzmanību sabalansētam uzturam – var uzlabot savu sportisko sniegumu un tuvoties saviem mērķiem, neizmantojot aizliegtus preparātus un metodes.