LATVIJAI DIVAS ZELTA UN DIVAS BRONZAS MEDAĻAS EIROPAS TEKVON-DO ITF ČEMPIONĀTĀ

Latvijas Tekvon-do izlase: A.Šļars, N.Kuļika, V.Semenkovs, P.Medvedeva, Š.Lukaševiča, R.Kuļiks

No 25.marta līdz 2.aprīlim Horvātijas pilsētā Porečā norisinājās Tekvon-do ITF Eiropas čempionāts. Latvijas komandu pārstāvēja 4 sportisti un izcīnīja pavisam 4 godalgotas vietas. Latvijas izlase izcīnīja divas zelta un divas bronzas medaļas!

Polina Medvedeva (3 Dan). Izcīnīja zelta medaļu un titulu Eiropas čempione! Sasniegtais rezultāts: zelta medaļa (formālo vingrinājumu disciplīnā) un bronzas medaļa (sparinga disciplīnā).

Pieaugušo vecuma grupā startēja mūsu pieredzējusī sportiste Polina Medvedeva un turpinot ierasto tradīciju TUL disciplīnā kārtējo reizi nodemonstrēja lielisku sniegumu. Salīdzinot ar iepriekšējā gada Eiropas čempionātu Polina izteikti uzlaboja savu sniegumu – uzvarēja divas sportistes no Grieķijas un konkurenti no Anglijas, kas ļāva viņai izcīnīt zelta medaļu un titulu Eiropas čempione šajā disciplīnā un nostāties uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Sparinga disciplīnā -47kg Polina pavisam aizvadīja 4 cīņas, taču zaudējuma pusfinālā pretiniecei no Bulgārijas neļāva Polinai iekļūt sacensību finālā. Rezultātā, izcīnīta bronzas medaļa un otrā medaļa šajā čempionātā.

Nastasja Kuļika (Sarkana josta). Izcīnīja zelta medaļu un titulu Eiropas čempione! Sasniegtais rezultāts: zelta medaļa (formālo vingrinājumu disciplīnā) un bronzas medaļa (sparinga disciplīnā).

Jaunākajā vecuma grupā (11-13 gadi) zelta medaļu un 1.vietu TUL disciplīnā izcīnīja mūsu komandas sportiste Nastasja Kuļika pārliecinoši, ar rezultātu 5:0, uzvarot sportisti no Slovēnijas un divas konkurentes no Bulgārijas. Sparinga disciplīnā -40kg Nastasja pavisam aizvadīja 2 cīņas. Pirmajā cīņā uzvarēja sportisti no Slovēnijas, taču pusfinālā piekāpās mājniecei no Horvātijas, izcīnot savu otro medaļu – bronzu. Iepriekšējā gada Eiropas čempionātā Nastasja līdz medaļām netika, taču šoreiz spēja sevi parādīt no vislabākās puses un savu iepriekšējo rezultātu uzlabot ļoti izteikti un ievērojami.

Šajā Eiropas čempionātā pavisam piedalījas 621 dalībnieki no 25 valstīm. No 25 dalībvalstīm medaļas izcīnīja 23 valstu sportisti. Latvijas izlase čempionāta dalībvalstu kopvērtējumā ierindojās 7.vietā.

Vietu sadalījums starp dalībvalstīm, kas izcīnījušas medaļas.