Armands Šļars izcīna bronzu Tekvon-do ITF Pasaules kausā

Latvijas sportists Armands Šļars (3 Dan)

2021.gada 16.-19. decembrī Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā norisinājās Tekvon-do ITF Pasaules kauss. Šajā, nu jau tradicionāli Minskā notiekošajā Pasaules kausā, piedalījās vairāk nekā 800 sportisti no 25 valstīm un tas norisinājās jau septīto reizi.

Latvijas izlases komandu pārstāvēja Meistara Vjačeslava Semenkova (8 Dan) audzēknis un sporta kluba “LTCS” sportists Armands Šļars (3 Dan), kurš piedalījās formālo vingrinājumu “TUL” disciplīnā. Atšķirībā no Eiropas un Pasaules čempionātiem, kur sacensības notiek katrai jostas pakāpei atsevišķi, Pasaules kausā Minskā Armands startēja pieaugušo vecuma grupā apvienotā kategorijā 3-4 Dan.

Šī gada oktobrī Eiropas čempionātā “TUL” disciplīnā Armands veiksmīgi pārvarēja pirmo kārtu un ierindojās 5. vietā, taču toreiz nepaveicās ar izlozi un tālāk par otro kārtu diemžēl netika.  Pasaules kausā Minskā veicās krietni labāk un izdevās uzlabot savu personisko rekordu izcīnot bronzas medaļu atstājot aiz sevis tehniski spēcīgus sportistus no Igaunijas, Kirgizstānas, Moldovas un Krievijas. Par čempionu šajā kategorijā kļuva pieredzējis sportists Timurs Gabduļļins (4 Dan) no Krievijas sporta kluba “Black Belt”.

Latvijas izlases komanda šajā turnīrā piedalās regulāri un vienmēr sekmīgi. Šogad diemžēl neizdevās izveidot pilnvērtīgu komandu, lai varētu startēt visās vecuma grupās un konkurēt par vairākām medaļām, taču neskatoties uz to, rezultāts neizpalika un regulāros treniņos ieguldītais darbs to arī pierādīja.